ÜRÜN TESLİM, İADE, DEĞİŞİM VE İPTAL KOŞULLARI

 

Satın aldığınız ürünlerle ilgili iade, değişim ve iptal talepleriniz, siz değerli müşterilerimizi mağdur etmemek amacıyla 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklere uygun olarak belirlenmiş "Ürün İade ve Ürün Değişim Prosedürü" çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

Memnuniyetiniz için bu prosedürün takip edilmesini önemle rica ederiz.

 

Sipariş üzerine özel üretim yapılan ürünlerde sipariş iptali ve ürün iadesi kabul edilmemektedir. Özel sipariş verilen ürünlerde, sipariş verilen ürünün niteliğine göre üretim süresi 2 gün ile 10 gün arasında değişiklik gösterebilmektedir. Verdiğiniz siparişinizin takribi üretim ve teslimat süreleri ürün açıklamalarında belirtilmiştir. Konu hakkında net ve detaylı bilgi almak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.


Özel sipariş olarak tarafımıza gönderilen resimlerin yapımından kaynaklanacak her türlü telif hakkı sorumluluğu müşteriye aittir. 


Özel sipariş olarak yapılan resim ve tablolar, şirketimizin sosyal medya hesaplarında ve kendi internet sitemizde  örnek olarak sergilenebilir. 


 

Aşağıda prosedürün işleyişi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

 

ÜRÜN TESLİM ŞARTLARI

Satın alma talimatı verilen ürün, ödeme ve banka onayı alındıktan sonra aynı gün içerisinde kargo ya da teslimat programına alınacaktır. Hazır stoklarda bulunan ürünler 1 ile 5 iş günü içerisinde kargolanacaktır.  Özel üretim yapılacak ürünler ise üretimin bitiş zamanına göre kargoya verilecektir. Teslim anında tüketici tarafından hasarlı ve/veya bozuk olduğu belirtilmeyen ürünlerin, tüketiciye hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edildiği kabul edilir. Tüketici tarafından hasarsız ve eksiksiz teslim alındığı kabul edilen üründe sonradan oluşabilecek hasar ve/veya bozulmalardan naltas.com sorumlu değildir.

 

ÜRÜN İADE ŞARTLARI

Satın alınan ürünlerin teslimatının gerçekleşme tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde söz konusu ürün kullanılmadan, tahrip edilmeden, ambalajında ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız olarak, iade sebebi belirtmeksizin iade edebilir. Tüketici, sistemden iade işlemi ile ilgili bilgilendirmeyi yapmakla yükümlüdür. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş ve hasar görmüş ürünler iade edilemez.

 

İade edilmek istenen ürünler, ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz teslim edilmelidir. Bunlardan birinin eksik olması halinde ürün iadesi talebi kabul edilmez. Ürünün ve varsa orijinal ambalajının açılmış olması durumunda iadesi yapılmayacaktır.

 

Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile birlikte tarafımıza ulaştırılması akabinde 3 iş günü içinde ücret iadesi havale/EFT yaptığınız hesabınıza gerçekleştirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, ücret iade işlemi, ürün ve faturanın tarafımıza ulaştırılması akabinde 4 iş günü içinde alışveriş yapılan kredi kartınıza gerçekleştirilecektir. Ancak bu durumda ödemenin tarafınıza iadesi kredi kartının ait olduğu bankanın inisiyatifinde olup, bu konuda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

Yurtdışı satışlarında iade kabul edilmemektedir.

 

Sipariş üzerine özel üretim yapılan ürünlerde sipariş iptali ve ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

 

Kargo ile iade işleminde kargo bedeli tüketiciye ait olup, karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

 

Tarafımıza ürün faturası, kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edilmemiş ürünler tüketiciye geri gönderilir. Bu gönderimde kargo bedeli tüketiciye aittir.

 

 

 

ÜRÜN DEĞİŞİKLİĞİ ŞARTLARI

 

Değişimi talep edilen ürünler, kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmamış olmak kaydıyla, ürün teslim tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde, değişim sebebi belirtilerek değiştirilebilir. Ürün değişikliğinin yapılabilmesi için, ürüne ait faturanın veya firma tarafından o ürün için verilmiş ürün değiştirme kartının ibrazı gereklidir.

 

Değişimi talep edilen ürünler; ürün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarı ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Bunlardan birinin eksik olması durumunda ürün değişimi yapılamaz.

 

Yurtdışı satışlarında ürün değişimi yapılmamaktadır.

 

Sipariş üzerine özel üretim yapılan ürünlerde sipariş iptali, ürün değişikliği ve ürün iadesi kabul edilmemektedir.

 

Kargo ile değişimlerde kargo bedeli tüketiciye ait olup, karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

 

Tarafımıza kullanılmamış, tahrip edilmemiş ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmamış olarak teslim edilmemiş ürünler, fatura veya değişim kartı ibrazı yapılmamış ürünler tüketiciye geri gönderilir. Bu gönderimde kargo bedeli tüketiciye aittir.

 

 

ONLİNE SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

 

Ödemesi yapılan ürün siparişiniz henüz kargoya verilmemiş ise, iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için siparişinizin "Kargoya Verildi" bilgisi e-posta ile tarafınıza bildirilmeden önce sipariş iptali ettiğiniz ürün siparişi hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

Online sipariş iptal işleminiz siparişiniz kargoya verildi ise yapılamamaktadır.

 

Sipariş üzerine özel üretim yapılan ürünlerde sipariş iptali kabul edilmemektedir.

 

 

Eğer siparişinizin tamamının değil, siparişinizin içinden bir ya da birkaç ürünün iptalini talep ediyorsanız kalem iptali için yine info@naltas.com adresine mail atarak talebinizi iletebilirsiniz. Online ürün sipariş iptali tarafımızca en kısa sürede yapılacak ve bedel iadesi ile ilgili işlem süreci mail yoluyla size aktarılacaktır.

 

naltas.com